Parafinový zábal působí blahodárně na nervovou soustavu a poskytuje ochranu drobným kloubům. Má blahodárný účinek při léčbě chronické revmatoidní artritidy a na suchou, mozolovitou a zhrublou pokožku rukou.

Masáž rukou s aplikací parafinového zábalu

Každá žena tuhle větu dobře zná: Stáří ženy se nejlépe pozná podle rukou. A přitom se na péči o ruce často zapomíná. Parafinové zábaly vedou nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale také mají blahodárný účinek na zbytek těla. Jsou jednou z forem termoléčby. Parafinový zábal je velmi příjemná a účinná aplikace teplého kosmetického parafinu. Dochází k prokrvení a hydrataci pokožky a k celkovému prohřátí. Pravidelnými parafinovými zábaly se docílí zpevnění nehtů, krásné jemně hedvábné pokožky, k jejímu okamžitému a viditelnému omlazení. Při zábalu dochází k uvolnění drobných kloubů, ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy, např. při práci na počítači. Je vhodný i pro všechny, kteří trpí problémy pohybového aparátu spojeného s artrotickými změnami kloubů a revmatoidní artritidou.

Průběh masáže

Nejprve probíhá masáž rukou bio olejem. Parafinový zábal začíná očistou rukou a peelingem pokožky. Následuje ponoření rukou do nádoby s předehřátým voskem (teplota 52 – 62 stupňů Celsia), zabalení do igelitové folie a tepelná izolace zábalu v termorukavicích. Po uplynutí cca 20 minut se parafin z rukou stáhne a na ruce se nanese výživný krém. Po aplikaci parafinového zábalu budou vaše ruce jemné a hebké.

Kontraindikace

  • otevřené rány, horečnaté a infekční onemocnění
  • akutní onemocnění kůže nebo přecitlivělost na teplo
  • alergie na parafin

Doporučení

  • pro klienty, kteří trpí problémy pohybového aparátu spojeného s artrotickými změnami kloubů, revmatoidní artritidou
  • vhodná forma prevence a pomoci při únavových bolestech svalů a kloubů - blahodárný účinek zhrublé, mozolovité a suché pokožky
  • vyživují a zpevňují nehty, prohřívají svaly, uvolňují ztuhlé klouby, prokrvují pokožku

Trvání masáže

  • masáž rukou cca 20 minut
  • parafinový zábal cca 20 minut